Arythmix 2018 - Migotanie przedsionków

Szanowni Państwo,

Zgodnie z tradycją pragniemy zaprosić Państwa do udziału w kolejnej, już IX Konferencji "ARYTHMIX - Migotanie przedsionków". Spotkanie odbędzie się w dniach: 13-14 kwietnia 2018 roku w warszawskim hotelu HILTON WARSAW HOTEL & CONVENTION CENTRE

I znowu będziemy rozmawiać o problemach związanych z diagnozowaniem i leczeniem chorych z migotaniem przedsionków. Szacuje się, że na tę arytmię choruje w Polsce ok. 600-700 tysięcy pacjentów. Chcemy ich uchronić przed udarem, chcemy też poprawić im komfort życia. W przypadku konkretnego pacjenta nie zawsze wiemy jak to zrobić. Wówczas chętnie korzystamy z rad innych - może mądrzejszych, może bardziej doświadczonych.

Jak co roku mamy nowe informacje: publikacje ważnych badań klinicznych, wytyczne i dokumenty uzgodnień ekspertów międzynarodowych. Będzie o czym mówić. Dużo uwagi Państwa, jak zawsze, skupimy na zagadnieniach profilaktyki powikłań zakrzepowo-zatorowych, szczególnie w wadach zastawkowych, w chorobie nowotworowej, w ostrych zespołach wieńcowych, około kardiowersji i około ablacji, czy też w tzw. wtórnym migotaniu spowodowanym przejściową lub odwracalną przyczyną.

Przewidujemy prezentację trudnych przypadków i dyskusję nad nimi. Jedną z sesji poświęcimy migotaniu przedsionków w różnych sytuacjach szczególnych, czyli w niewydolności serca, kanałopatiach czy wadach wrodzonych. Nie pominiemy leczenia interwencyjnego, czyli ablacji migotania przedsionków i zamykania uszka lewego przedsionka.

Udało się nam zaprosić do czynnego udziału w konferencji znamienitych wykładowców, posiadających bogatą wiedzę teoretyczną, ale także praktyczną. Mamy nadzieję, że ci eksperci pomogą Państwu w rozwiązywaniu problemów Waszych chorych.

Ponadto pragniemy poinformować, że Komisja ds. Szkoleń i Specjalizacji PTK przyznała konferencji 8,25 punktu edukacyjnego PTK.

Zapraszamy, do zobaczenia.


Prof. dr hab. n. med. Maria Trusz-Gluza

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Lubiński


Zachęcamy Państwa do zapoznania się z relacjami foto z zeszłorocznej edycji konferencji.

W tym roku po raz pierwszy dajemy możliwość pobrania aplikacji na telefon, która pozwoli na wygodny dostęp do wszystkich bieżących informacji dotyczących konferencji. Zachęcamy do jej instalacji.

Aplikacja jest dostępna dla systemów Android oraz iOS.


googleplay
appstore
2kmm Sekcja Rytmu Serca PTK UMED Łódź Uniwersytet Medyczny Łódź Medtronic Boston Scientific boehringer-ingelheim Bayer Healthcare